Mistrz Bedforda był jednym z najwybitniejszych iluminatorów francuskiego gotyku, a jego dzieła zachwycają historyków sztuki i wielbicieli starodruków na całym świecie. W zbiorach Królewskiej Biblioteki na Zamku Windsor przechowywane jest wyjątkowe osiągnięcie jego warsztatu: gotycki brewiarz Godzinki Sobieskiego.

Wizerunki Królów, Książąt, Wodzów i dostojników europejskich XVI wieku - 1603. SCHRENCK VON NOTZING, Jakob. Der Aller Durchleuchtigsten und Grossmachtigsten Kayser. Augsburg, D. Baur [1603]

mt_ignore:

Faksymile z biblioteki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, numer katalogowy: Rps 83/I, napisana w połowie XV wieku. Napisany na pergaminie. Składa się ze 127 arkuszy o wymiarach 18,5 x 13,5 cm.

mt_ignore:

Unikalna toruńska kopia faksymile rękopisu "Apokalipsy" Heinrucha von Veslera. Rękopis został zamówiony przez Ludera z Braunschweigu, wielkiego mistrza krzyżackiego w latach 1331-1355, i tym samym po raz pierwszy przechowywany był w bibliotece zakonu w Malborku.

mt_ignore:

Rękopis Koncertu f-moll jest unikalnym dokumentem z życia i twórczości Fryderyka Chopina. Wyróżnia się tym, że sam autor wszedł do partii fortepianu.

mt_ignore:

Rękopis ormiańskiej księgi Ewangelii stworzony około 1198 roku w ormiańskim Królestwie Cylicji jest unikalnym i bezpośrednim przykładem średniowiecznej sztuki pisania i malowania książek.

„O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika - najcenniejsza książka napisana przez Polaka, sprzedana na aukcji za ponad dwa miliony dolarów! Największe naukowe dzieło światowej kultury renesansowej. Faksymilowa edycja pierwszego wydania, wzorowana na jednym z jedenastu oryginalnych egzemplarzy, znajdujących się w Polsce. Ze zbiorów królewieckich księcia Albrechta Hohenzollerna.

Wydanie faksymilowe jedynej „polskiej” kopii Biblii Gutenberga wydrukowanej w Moguncji w latach 1452–1455.

Bernardinum Ltd.Publishing House, ul. Ksiedza Biskupa Dominika 11 83-130 Pelplin Poland
Tel. +48 58 536 17 57, Fax +48 58 536 17 26, Mobile: +48 503 070 767

Polityka prywatności